Optužnica je podneta Posebnom odeljenju za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu radi potvrđivanja, precizirali su za Tanjug u tužilaštvu. Optužnicom su pored Koluvije obuhvaćeni A.T. i B. R, R. B, M. K i Z. B, M. T. i S. M, kao i S.V. koji se nalazi u bekstvu, naveli su u tužilaštvu.
Mediji su ranije preneli da su među uhapšenima i pripadnici MUP-a i BIA. Svi osim Koluvije brane se sa slobode jer im je pritvor ukinut 18. septembra.
Koluvija, kao još osam uhapšenih u novembru 2019. godine i dalje su u pritvoru i dalje i njima je u oktobru počelo suđenje. Ova grupa je optužena za krivična dela udruživanje radi vršenja krivicnih dela, neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojne droga, zloupotreba službenog položaja i falsifikovanje isprava.
Tužilaštvo je ranije saopštilo da su članovi ove organizovane kriminalne grupe od pocetka 2019. do 14. novembra 2019. godine vršili navedena krivična dela po nalogu organizatora - Predraga Koluivije.
Nakon hapšenja u novembru je saopšteno da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova po nalogu tužilaštva ušli na poljoprivredno dobro "Jovanjica" u blizini Stare Pazove i tamo pronašli ilegalnu laboratoriju za proizvodnju marihuane u veštackim uslovima.
Tada je zaplenjeno je 649,4 kilograma osušene marihuane i 65.581 stabljika ove opojne droge u sirovom stanju, težine skoro cetiri tone.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Neo
šta mislite da li će da drži reč ili od usta pravi g***cu?
u očekivanju
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar