Utvrđeno je da su oni bili na izletu u šumi, koja je od Atine udaljena oko sat i po vožnje automobilom, a na fotografijama se vidi još ljudi, pri čemu niko nije nosio masku, niti održavao fizičku distancu, preneo je Politiko.
Grci trenutno mogu da izlaze iz kuća i stanova samo da bi išli na posao, u najbližu prodavnicu ili kod lekara, s tim što na otvorenom u grupi ne sme da bude više od troje ljudi. Kršenje te mere kažnjava se sa 300 evra, a policija je saopštila da su ptoteklog vikenda prekršioci kažnjeni sa ukupno 780.000 evra, ali premijer i njegova supruga nisu bili među njima.
Najstrože mere su na znazi do 7. decembra, ali je portparol vlade Stelios Pecas rekao da će one biti produžene, jer se epidemiološka situacija nije značajnije popravila. Pecas je premijera branio rečima "da je optužen zato što je human čovek koji nikada ne odbija zahtev da se neko s njim fotografiše".
Opozicione partije to, naravno, nije zadovoljilo, već su još žešće napale premijera.
"Optuživati i kažnjavati građane zbog nepoštovanja propisa i u isto vreme kršiti propisane mere ni na koji način nije humanost, već znak arogancije i odsustvo empatije", poručio je portparol Sirize Nasos Iliopulos.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar