Skupština Crne Gore usvojila izmene Zakona o slobodi veroispovesti

Skupština Crne Gore usvojila je sinoć, dva i po sata posle ponoći, izmene Zakona o slobodi veroispovesti.
Skupština Crne Gore usvojila izmene Zakona o slobodi veroispovesti
Foto: 021.rs
Za usvajanje zakona glasao je 41 poslanik vladajuće većine, a opozicija nije prisustvovala sednici nezadovoljna izmenama zakona.
 
Sastavni deo zakona postala su dva amandmana GP URA, prenose Vijesti.
 
Opoziciona DPS-a ranije je ocenila da izmene zakona daju privilegije i monopol samo jednoj verskoj zajednici i samo jednom narodu. DPS je vladajućoj većini osporio i kvorum, jer se poslanica Maja Vukićević (DF) u rad uključila onlajn, kao i zbog potvrđivanja mandata novoj poslanici GP URA Suadi Zoronjić. Njoj je Skupština potvrdila mandat, nakon što je Državna komisija odbila da to uradi.
 
Ministar pravde i ljudskih prava Vladimir Leposavić rekao je da je rasprava o izmenama zakona trajala 365 dana i da su građani gotovo referendumski tražili izmene.
 
Krivokapić: Pobeda pravne države i naroda
 
Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić poručio je, nakon što je Skupština usvojila izmene Zakona o slobodi veroispovesti, da je to pobeda pravne države i naroda.
 
"Uprkos opstrukcijama, kršenju Ustava i zakona ove zemlje od strane opozicije, Skupština Crne Gore večeras je usvojila izmene Zakona o slobodi veroispovesti. Tako je, nakon godinu dana, ispravljena nepravda, koju je bivši režim hteo da učini naročito prema SPC, tretirajući je kao ostalu imovinu Crne Gore, koju je krčmio tri decenije", naveo je Krivokapić na Tviteru.
 
On je ocenio da su sada sve verske zajednice, bez izuzetka, jednake pred zakonom.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Teča

    29.12.2020 10:54
    Ali tek ukoliko predsednik CG potpiše izmene.
  • Црногорац

    29.12.2020 10:54
    Слава Богу и Светом Василију
    Ђедо, успели смо! Светиње су одбрањене!
  • jon jones

    29.12.2020 09:48
    ufc
    Konačno. Svaka čast.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Vlada Papue Nove Gvineje blokirala Fejsbuk

Vlada Papue Nove Gvineje blokirala je društvenu mrežu Fejsbuk, što opisuje kao "test" za ublažavanje govora mržnje, dezinformacija, pornografije i "drugog štetnog sadržaja".