Policajci su 31-godišnjeg biciklistu zaustavili jer je vozio neosvetljen, a zatim im je u oči upao gips na njegovoj nozi koji je bio iscrtan svastikama, simbolima nacizma koji su u Nemačkoj zabranjeni.
Odveli su ga u bolnicu gde mu je postavljen novi gips, a stari, oslikan zabranjenim oznakama, zadržan je kao dokazni materijal.
Pokrenuta je istraga zbog isticanja simbola uperenih protiv ustavno-pravnog poretka Nemačke. Biciklistu je, zbog činjenice da mu je noga u gipsu, zabranjena dalja vožnja bicikla.
Za isticanje zabranjenih simbola iz razdoblja nacizma u šta, osim kukastog krsta i SS oznaka, ulazi i podizanje ruke u tzv. Hitlerov pozdrav u Nemačkoj je moguća zatvorska kazna do tri godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Draza
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar