Severna Makedonija nabavlja 200.000 doza kineske Sinofarm vakcine

Ministar zdravlja Severne Makedonije Venko Filipče potpisao je dogovor o nabavci 200.000 vakcina od kineskog Sinofarma.
Severna Makedonija nabavlja 200.000 doza kineske Sinofarm vakcine
Foto: 021.rs
Kako je saopšteno, te vakcine će stići u februaru, a tačan datum i sve informacije povezane sa isprukom biće utvrđeni narednih dana.
 
Kineske vakcine će stići na Međunarodni aerodrom Skoplje, a detalji ugovora sa Sinofarmom nisu objavljeni zbog klauzule o tajnosti.
 
"Poštujući odredbu dogovora o tajnosti, a u skladu sa globalnom politikom svih kompanija koje proizvode vakcine, uključujuči i Sinofarm, dogovor ostaje poverljiv", navodi Ministarstvo zdravlja Severne Makedonije.
 
Zdravstvene vlasti su u subotu Predstavljajući Nacionalni operativni plan vakcinacije najvile da će imunizacija u Severnoj Makedoniji započeti vakcinom Sinofarma.
 
U prvoj prioritetnoj grupi biće vakcinisani zdravstveni radnici koji direktno rade sa pacijentima u kovid centrima i bolničke službe za hitna stanja, dodajući da su u prvoj grupi matični lekari i personal u matičnim ordinacijama.
 
Nakon te prve prioritetne grupe zdravstvenih radnika mogućnost da se vakcinišu dobiće i svi građani stariji od 70 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Makron pozvao istraživače da izaberu Francusku

Emanuel Makron pozvao je istraživače da izaberu Francusku i Evropu i zakazao im sastanak 5. maja u pokušaju da privuče američki sektor istraživanja koji je pod pretnjom zbog politike Donalda Trampa.