Carina u Hamburgu saopštila je da je kokain pronađen u nemačkoj luci najveća količina ikad zaplenjena u Evropi i jedna od najvećih u svetu.
Droga je pronađena 12. februara prilikom pretresa pet kontejnera iz Paragvaja koje je prethodno nekoliko evropskih carinskih vlasti označilo kao sumnjive, saopštila je kancelarija u Hamburgu.
Otkrili su "jasne nepravilnosti" u tri kontejnera, koji su bili puni limenkama, ali se činilo da sadrže i drugu robu. Carinici su pronašli kokain skriven u više od 1.700 limenki.
Nemačke i holandske vlasti su nastavile istragu i u nedelju je u belgijskoj luci Antverpen zaplenjeno još 7, 2 tone kokaina, zbog čega je danas uhapšen 28-godišnjak zbog sumnji da je odgovoran za pošiljke. Više od 23 tone zaplenjene droge u Habmurgu i Antverpenu, imaju uličnu vrednost od "nekoliko milijardi evra", prema proceni carinske službe u Hamburgu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
B&B
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar