Zbog kršenja mera u Budvi naplaćeno skoro 30.000 evra kazni

Zbog kršenja epidemioloških mera u Budvi, inspekcija je za manje od mesec dana izrekla gotovo 30.000 evra kazni. Osim u Budvi, mere se krše i u najjužnijoj opštini, Ulcinju.
Zbog kršenja mera u Budvi naplaćeno skoro 30.000 evra kazni
Foto: Pixabay
"Ukoliko uzmemo u obzir trenutnu epidemiološku situaciju znamo da se povećava broj zaraženih posebno u Budvi i iz tog razloga inspekcija je pojačala svoje kontrole", navela je za RTCG Marina Radulović iz Uprave za inspekcijske poslove.
 
Mere se, kaže Radulović, dosta krše i u Ulcinju.
 
"Sada kontrolišemo i ove nove mere Ministarstva zdravlja. Znamo da u lokal može ući samo gost koji ispunjava jedan od četiri uslova koja su propisana", navodi Radulović.
 
Crna Gora je uvela nove epidemiološke mere 30. jula i od tada je ulazak u unutrašnjost ugostiteljskih objekata, kao i noćne klubove i diskoteke, dozvoljen samo uz najmanje jedan od četiri dokaza – da je osoba vakcinisana, da poseduje negativan PCR test na korona virus koji nije stariji od 72 sata, dokaz da je prebolela kovid-19 ili dokaz o negativnom brzom antigenskom testu koji nije stariji od 48 sati.
 
Zbog poslednjih donetih mera iz organizacije Ugostitelji Crne Gore, najavili su od ponedeljka proteste.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Cela Sirija ostala bez struje

Cela Sirija sinoć je ostala bez struje zbog kvarova na nekoliko mesta u mreži, rekao je portparol Ministarstva energetike.

Dodik se sastao sa Putinom

Predsednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik sastao se danas u Moskvi sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom.