On to objašnjava time što je potrebno dati prioritet povećanju stope imunizacije u zemljama u kojima je samo jedan ili dva odsto stanovništva vakcinisano.
On je tokom posete Mađarskoj kazao da ukoliko se stope vakcinacije ne povećaju na globalnom nivou, mogli bi da se razviju jači sojevi koronavirusa, tako da vakcine koje su namenjene kao buster doze treba donirati zemljama u kojima ljudi nisu primili prvu ili drugu dozu, prenosi Rojters.
"Osim toga, vodi se debata o tome da li su buster doze vakcine uopšte efikasne", rekao je Tedros.
Tedros je dodao da bi oni koji imaju oslabljen imuni sistem trebalo da prime buster dozu vakcine, ali je konstatovao da oni predstavljaju samo mali procenat stanovništva.
SZO je prošle sedmice saopštila da aktuelni podaci ne ukazuju na to da su potrebne buster doze vakcine protiv kovida19, te da bi najugroženije ljude širom sveta trebalo u potpunosti vakcinisati pre nego što razvijenije zemlje rasporede dodatne doze.
Sjedinjene Američke Države objavile su prošle sedmice da planiraju imunizaciju buster dozom vakcine od 20. septembra, s obzirom da se broj infekcija povećava zbog delta soja korona virusa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Andrija Šrek
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar