"Potrebno nam je da međunarodna zajednica bude ujedinjena i da podrži avganistanski narod", poručio je generalni sekretar UN Antonio Gutereš.
On apeluje na potpun i neometan humanitarni pristup.
Mnogi Avganistanci traže način kako da prehrane svoje porodice usled jake suše koja je nastupila mnogo pre nego što su talibani 15. avgusta preuzeli Kabul i sada se suočavaju sa glađu, u vreme dok je zemlja izolovana, a ekonomija urušena, navode humanitarne agencije.
"UN se zalaže za solidarnost sa narodom Avganistana i ostaće uz njih", kazao je Gutereš.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar