Fondacija, koja nosi ime njegove supruge, u tviter poruci napisala je da je Dol umro u snu rano jutros.
"Služio je SAD verno tokom 79 godina", navodi se u objavi fondacije koja nosi ime "Elizabet Dol".
Bivši potpredsednik SAD Majk Pens napisao je da je senator Bob Dol bio veliki čovek koji je proživeo izuzetan život u službi Amerike i da će duboko obeležiti sve one koji su imali privilegiju da ga poznaju.
Bob Dol je tri puta učestvovao u trci za predsedničkog kandidata republikanske stranke. Izgubio je od Ronalda Regana 1980, zatim Džordža Buša starijeg 1988. i na kraju je dobio nominaciju 1966. godine.
Dol se vratio ovenčan medaljama, ali teško ranjen, iz Drugog svetskkog rata i ponovo učio da hoda i da vlada telom, izuzev sa desnom rukom.
Izabran je u američki Kongres 1961. godine, prvo u Predstavnički dom, a kasnije kao senator države Kaznas.
Bio je oženjen za Elizabet Dol, koja je i sama imala brilijantnu političku karijeru i bila ministarka za saobraćaj i za rad i senatorka Severne Karoline.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar