Rezultati studije, sprovedene u novembru i decembru prošle godine, pokazuju da su usluge "pretrpele ozbiljan uticaj" i da je zabeležen "mali ili nikakav napredak" u odnosu na istraživanje s početka 2021.
"Rezultati analize naglašavaju važnost hitnog delovanja za rešavanje velikih izazova zdravstvenog sistema, oporavak usluga i ublažavanje uticaja pandemije kovida19", navodi se u izveštaju SZO.
Poremećaje u pružanju hitne pomoći prijavilo je 36 odsto zemalja, što je porast u odnosu na 29 odsto početkom 2021. i 21 odsto u prvom istraživanju 2020, prenosi Rojters.
Obavljanje neobaveznih operacija kao što su zamena kuka i kolena poremećeno je u 59 odsto zemalja, a nedostaci u rehabilitacionoj i palijativnoj nezi zabeleženi su u otprilike pola zemalja.
Anketa je sprovedena u vreme velikog porasta broja zaraženih u brojnim zemljama zbog zaraznije omikron varijante koronavirusa, što je opteretilo bolnice, dodaje Rojters.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Neptun
Jeegy
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar