Ona navodi da je više brine njihovo nerazumevanje situacije u BiH, čije rešenje vidi isključivo u unutrašnjem dijalogu.
"Nisu se potrudili da saznaju koji su stvarni razlozi za neku krizu, a da su se potrudili, bavili bi se problemom koji je odlazeći nametnuo (bivši Visoki predstavnik) Valentin Incko", rekla je Cvijanović za Javni servis BiH (BHRT).
Ona je naglasila da bi bilo logično da su evropski parlamentarci utvrdili prave razloge problema u BiH, umesto što, kako je kazala, stalno ponavljaju određene floskule i izvode pogrešne zaključke.
Konstatujući da evropski parlament, u kojem sede izabrani predstavnici članica EU, imaju pravo da većaju o čemu žele i donose zaključke kakve hoće, Cvijanovićeva je rekla da isto pravo imaju i predstavnici u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kojima su građani dali mandat da ih predstavljaju.
Ona je još navela da priča o eventualnom zaustavljanju ili pružanju pomoći Republici Srpskoj potvrđuje podeljenost BiH, jer, ako se to desi, to bi značilo da ni oni sami ne smatraju da je BiH celovita, jedinstven ekonomski prostor i zajednica.
"Ako je to tako i ako nam oni šalju tu poruku, onda definitivno svaki od tih delova ima pravo i obavezu prema svojim građanima da nalaze partnerstva za rešavanje kojih god pitanja, po pitanju investiranja, realizacije određenih projekata", ocenila je predsednica RS.
Cvijanović je dodala da nema velika očekivanja od samita EU 21. februara na kojem bi, prema najavama, trebalo biti odlučivano o sankcijama RS, ističući da je iz Republike Srpske na mnoge adrese u svetu otišlo pojašnjenje situacije u BiH.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
pape
Voja
Nemanja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar