Preminuo Mark Lanegan, ikona grandža

Proslavljeni muzičar Mark Lanegan, jedan od najpoznatijih predstavnika "grandža", poznat po radu u bendovima "Screaming Trees", "Queens of the Stone Age" i "The Gutter Twins", preminuo je u 58. godini
Vest je potvrđena na njegovom zvničnom tviter nalogu.
"Naš voljeni prijatelj Mark Lanegan preminuo je jutros u svom domu u Kilarniju u Irskoj. Voljeni pevač, tekstopisac, pisac i muzičar, imao je 57 godina, a iza njega je ostala supruga Šeli", piše u objavi na Tviteru.
Lanegan je bio frontmen grupe "The Screaming Trees" od 1985. do 2000. godine. Zatim se pridružio "Queens of the Stone Age", a premda je i kasnije sarađivao s njima, posvetio se, uglavnom, svojoj solo karijeri.
 
Jedan od bendova sa kojima je sarađivao je "Manic Street Preachers", na njihovom poslednjem albumu "The Ultra Vivid Lament".
 
 
Lanegan je ostao u kontaktu sa članovima benda nakon zajedničkog učešća sa bendom "Oasis", na njihovoj čuvenoj turneji po Americi 1996. godine.
 
Devedesetih je počeo solo karijeru tokom koje je objavio 11 albuma. Poslednji album Straight Songs Of Sorrow objavio je 2020. godine.
 
Iste godine objavio je memoare "Sing Backwards And Weep" u kojima detaljno opisuje svoju borbu sa zavisnošću i prijateljstva sa Kurtom Kobejnom iz Nirvane i Lejnom Stenlijem iz benda Alice In Chains.
 
Prošle godine je objavio nastavak "Devil In A Coma", u kojem je otkrio da je umalo umro od kovida-19.
 
Mark Lanegan bio je rado viđen gost u Beogradu, gde je održao više koncerata tokom svoje bogate karijere.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Yip Man

    23.02.2022 14:20
    Ovo mi je pokvarilo dan!

    R.I.P
  • pape

    23.02.2022 08:35
    @Vid
    Ne brini, svi su na ostrvu i uživaju za sve novce.
  • ted

    23.02.2022 03:02
    pevač teškog bluza
    džoni keš devedesetih..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet