To je za CNN kazao generalni direktor IOM Antonio Vitorio.
I prema izveštaju organizacije Human Rights Watch, desetine stranaca sa kojima je ta organizacija razgovarala, od kojih su mnogi studenti, rekli su da postoji sistem blokiranja ili odlaganja odlaska strancima koji žele da se ukrcaju u autobuse i vozove.
"Stranci koji žive u Ukrajini suočavaju se sa neravnopravnim tretmanom i odlaganjima u pokušaju da pobegnu od rata, zajedno sa stotinama hiljada Ukrajinaca", saopštio je Human Rigths Watch.
Strani studenti koji pokušavaju da napuste Ukrajinu rekli su za CNN da doživljavaju rasistički tretman od strane ukrajinskih bezbednosnih snaga i graničara.
"Već smo se obratili vlastima i u Ukrajini i u susednim zemljama da osiguraju da svakome ko napušta zemlju, bez obzira na njegovu nacionalnost, zemlju porekla ili boju kože, bude dozvoljeno da prođe", kazao je Vitorio.
Dodao je da, uprkos ratu, odgovornost je vlasti da garantuju bezbednost svim ljudima.
"Projektili ne biraju prema nacionalnosti, oni svakog jednako pogađaju", kazao je Vitorio.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
@Novosadjanin
Novosadjanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar