"Nakon nedavno održanih izbora, očekujemo od Srbije da sledi spoljnu politiku koja je u skladu sa evropskim vrednostima i principima", poručio je danas Grlić Radman pri dolasku na sastanak ministara spoljnih poslova zemalja EU u Briselu gde treba da se razgovara o situaciji u Ukrajini.
On je takođe rekao da će na sastanku naglasiti važnost stabilnosti na Zapadnom Balkanu i da će tokom rasprave pokrenuti pitanje situacije u BiH, koja je, kako je rekao, u "političkoj krizi".
"Ja ću takođe naglasiti vašnost stabilnosti na Zapadnom Balkanu. Bosna i Hercegovina je zaista u političkoj krizi i legalnost i integritet predstojećih izbora mora biti obezbeđen kroz novi izborni zakon", rekao je Grlić Radman.
Pregovori o izmenama Izbornog zakona BiH završeni su, nakon devet meseci, 20. marta, bez rezultata.
Na današnjem sastanku bi trebalo, osim o situaciji u Ukrajini, da se raspravlja o potencijalnim posledicama ruske agresije na Ukrajinu i na Zapadnom Balkanu, prenosi Radio slobodna Evropa.
Stratešku diskusiju o prilikama u regionu zatražili su ministri inostranih poslova Austrije, Češke, Mađarske, Slovačke i Slovenije, navodi RSE ukazujući da su oni u pismu naveli da je rasprava neophodna jer je geopolitička situacija doživela drastičnu promenu zbog, ničim izazvane, agresije Rusije na Ukrajinu.
"EU mora učiniti sve da spreči bilo kakve remetilačke efekte napada na Ukrajinu na Zapadni Balkan. Stoga je hitnije nego ikada potrebno dati novi podsticaj i kredibilitet procesu evropskih integracija regiona", navodi se u pismu u koje je RSE imala uvid.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 11
pismen
Bolje ne sad
Талија
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar