Kličko: Od jutros napadi na fabriku oklopnih vozila u Kijevu, nastaviće se

Jedna osoba je poginula, a nekoliko je ranjeno u jutrošnjim ruskim vazdušnim napadima na okrug Darnjicki, a nastaviljeni su i napadi na Kijev.

Ovo je danas saopštio gradonačelnik glavnog grada Ukrajine Vitalij Kličko.

Rusko ministarstvo odbrane saopštilo je da su napadi bili usmereni na fabriku oklopnih vozila u ukrajinskoj prestonici, podsetivši Ukrajince i Zapad da je cela zemlja i dalje ugrožena uprkos tome što se ruske snage okreću ka istoku.

Kličko je pozvao građane da se još ne vraćaju u Kijev i upozorio da će se udari na prestonicu verovatno nastaviti i da su predgrađa minirana.
 
"Ne isključujemo dalje udare na prestonicu", rekao je on.
 
Gradonačelnik je dodao da je Kijevljanima zbog mina zabranjeno da posećuju parkove i šume "u oblastima koje se graniče sa oslobođenim teritorijama koje su ranije okupirali Rusi".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet