Kotorski i vatrogasci dobrovoljnog društva Perasta nastavili su da drže liniju i sprečavaju vatru koja je zahvatila brdo iznad Perasta da dođe do magistrale i zahvati kuće.
Kako je za Radio Crne Gore kazao zamenik komandira opštinske Službe zaštite i spašavanja Eduard Kovačić, požar je pod kontrolom, objekti nisu ugroženi, niti će biti. On je istakao da je severni vetar promenio smer vatre.
"Vatrogasci su celu noć na terenu. Tamo je najveći deo naših kolega iz dobrovoljnog društva iz Perasta. I sada su tamo. Drže liniju, ne dozvoljavaju da se vatra spusti do grada, do magistrale", kazao je Kovačić.
On je kazao da je severni vetar okrenuo smer požara prema drugoj strani brda.
"Požar nije ugašen. Pod kontrolom je u delu prema gradu Perastu i nisu ugroženi objekti i neće biti nikako jer ima dovoljno vatrogasnih vozila i vatrogasaca. Što je najvažnije, tu su i meštani koji su bili celu noć", kazao je Kovačić.
On je kazao da će vatrogasci i tokom dana nastaviti da dežuraju u smenama.
Kako prenosi Radio Kotor, zatvoren je gornji put kroz Perast. Saobraćaj se odvija jednom trakom naizmenično, a policija reguliše saobraćaj.
Požari u brdima iznad Kostanjice i Perasta razbuktali su se u ponedeljak oko 19 sati nakon udara groma.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ruska služba bezbednosti (FSB) saopštila je da je sprečila da paketi sa bombama ručne izrade budu isporučeni vojnicima i državnim službenicima povezanim sa ruskom ofanzivom u Ukrajini.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je večeras u Banjaluci da ga niko neće privesti u Tužilaštvo Bosne i Hercegovine (BiH) u Sarajevu, navodeći da će ga štititi entitetska policija.
Političari i mediji u Evropskoj uniji su pozdravili dogovor Vašingtona i Kijeva o prekidu vatre u Ukrajini uz ocenu da je sudbina tog rata sada u rukama Moskve.
Vlada Austrije usvojila je 12. marta odluku da azilantima ukine pravo na spajanje sa porodicom, iako je sporno koliko je to u skladu sa pravom Evropske unije, konvencijama o ljudskim pravima.
Švedski mediji javljaju da je u avionskoj nesreći u Sloveniji na Velikoj planini poginuo 64-godišnji švedski biznismen i bivši političar Karl Ulf Sture Lundstrem.
Tužilaštvo BiH izdalo je sudskoj policiji naredbu za privođenje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, premijera Radovana Viškovića i predsednika Skupštine RS Nenada Stevandića.
Predsednik SAD Donald Tramp je rekao da će udvostručiti carinu na čelik i aluminijum iz Kanade sa 25 odsto na 50 odsto, eskalirajući trgovinski rat sa severnim susedom.
Kosovski ambasador u Nemačkoj Faruk Ajeti saopštio je da građani sa Kosova, a stanovnici SR Nemačke, više u toj zemlji neće biti registrovani kao srpski državljani.
Bivši filipinski predsednik Rodrigo Duterte uhapšen je danas na aerodromu u Manili po nalogu Međunarodnog krivičnog sudau vezi optužbe za zločin protiv čovečnosti, objavila je filipinska vlada.
U finskoj nuklearnoj elektrani Olkiluoto 3 iscurelo je oko 100 kubnih metara tečnosti za rashlađivanje reaktora, ali nema opasnosti po okolinu, saopštio je operator nuklearke, kompanija TVO.
Državni sekretar SAD Marko Rubio izjavio je da je Vašington rešen da spreči raspad Bosne i Hercegovine gde vladaju jake tenzije posle sudske presude političkom lideru bosanskih Srba Miloradu Dodiku.
Glavni odbor Srpske demokratske stranke doneo je na sednici Glavnog odbora stranke u Bijeljini deklaraciju, kojom se pokreće inicijativa za formiranje "vlade u senci" u Republici Srpskoj.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar