"Do sada je zamrznuta imovina 90 ljudi, više od 17 milijardi evra u sedam država članica, uključujući 2,2 milijarde evra u Nemačkoj", rekao je Belgijanac za nemački medijski koncern Funke.
EU je usvojila osam paketa sankcija od početka ruskog napada na Ukrajinu pre osam meseci.
EU je takođe zamrzla 300 milijardi evra deviznih rezervi Ruske centralne banke, istakao je Rejnder.
"S moje tačke gledišta, bar je moguće zadržati ovih 300 milijardi evra kao jamstvo dok Rusija dobrovoljno ne bude učestvovala u obnovi Ukrajine", rekao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
dusko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar