VIDEO: U Španiji uhapšen jedan od najtraženijih begunaca FBI-a, nudili nagradu od 100.000 dolara

Španska policija uhapsila je jednog od 10 najtraženijih begunaca FBI-a, koji je pod lažnim identitetom odseo u hotelu u Madridu.
Majkl Džejms Prat, državljanin Novog Zelanda, osuđen je na doživotni zatvor u SAD-u zbog seksualnog iskorišćavanja i seksualnog napada i pravljenje fotografija na kojima se seksualno zlostavljaju deca. 
Policija tvrdi da je Prat bio uključen u audiovizuelnu produkciju snimaka, vrbovanje maloletnih devojaka i mladih žena prevarom između 2012. i 2019. godine. Veruju da je tim aktivnostima zaradio više od 17 miliona dolara. 
Osumnjičeni muškarac je postavljao onlajn oglase u SAD-u i Kanadi nudeći poslove "manekenstva", ali je zapravo bila reč o snimanju pornografskih sadržaja. Plaćao je drugim ženama da budu "mamac" i uvere žrtve da snimljeni materijal neće biti objavljen na internetu. 
 
 
Žrtve su ponekad bile držane protiv svoje volje i prisiljavane na seksualne radnje na koje su prethodno izričito odbile pristanak. Prat je bio u begu od novembra 2019. godine kad je za njim izdata federalna poternica Okružnog suda u Kaliforniji. FBI ga je u septembru stavio na popis najtraženijih begunaca i ponudio nagradu do 100.000 dolara za informacije koje bi dovele do njegovog hapšenja, piše CBS.
 
Španske vlasti su istakle da je samo 57 kriminalaca s popisa najtraženijih FBI-a uhapšeno van nadležnosti te agencije, dodajući da je to prvi put da se to dogodilo u Španiji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Uhapšen Mile Kekin

Uhapšen je Mile Kekin, bivši frontmen Hladnog piva, objavili su hrvatski mediji.

Predsednički izbori u Južnoj Koreji 3. juna

Južna Koreja će 3. juna održati vanredne predsedničke izbore kako bi izabrala naslednika Jun Suk Jeola, zbačenog 4. aprila nakon neuspelog pokušaja da uvede vanredno stanje.