Ministarstvo finansija i Stejt department objavili su da je na meti sankcija više desetina podružnica Vagner grupe, uključujući neke u Centralnoafričkoj Republici i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Sankcije su uvedene i kineskoj kompaniji Chinese company Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co. LTD poznatijoj kao Spejsiti Čajna, jer je Vagneru slala satelitske snimke Ukrajine što im je pomagalo u vojnim operacijama u ratu.
Na meti je i filijala kompanije Spejsiti Čajna sa sedištem u Luksemburgu.
Vagner grupu, u vlasništvu bliskog saradnika predsednika Vladimira Putina su ponovo označili kao "značajna transnacionalna kriminalna organizacija". Sankcijama se zamrzava sva imovina koju imaju, a koja je na neki način povezana sa SAD i onemogućavaju Amerikancima da posluju sa svima na listi sankcija.
"Današnje proširene sankcije Vagneru, kao i nove sankcije njihovim saradnicima i drugim kompanijama koje omogućavaju njihov rad, dodatno će otežati Putinovu sposobnost da naoruža i opremi svoju ratnu mašinu", navodi se u saopštenju američkog ministarstva.
Na listi sankcija je osam pojedinaca i 16 kompanija. Stejt department je uveo odvojene, ali povezane sankcije za pet kompanija i jednu osobu koja je povezana sa Vagner grupom i 23 druge koje su njene članice.
Stejt department je takođe stavio 531 pripadnika ruske vojske na crnu listu za putovanja zbog akcija koje "ugrožavaju ili narušavaju suverenitet, teritorijalni integritet ili političku nezavisnost Ukrajine".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Pobesneli Laloš
- Kako izgleda ratovanje sa najvećom vojnom silom na svetu?
- Ne znam, odgovori Srbin. Mi nikada u istoriji nismo ratovali protiv Rusije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar