Regionalna vlada u Edinburgu kaže da bi tu meru trebalo da sprovede britanska vlada u Londonu koja, po političkom uređenju, odlučuje o pitanjima poput regulacije droga.
Škotska smatra da bi taj potez omogućio da se na zavisnike ne gleda kao na kriminalce, nego na ljude kojima treba pomoć, uključujući i to da nađu posao.
"Znamo da će ti predlozi izazvati raspravu, ali oni su u skladu s našim shvatanjem javnog zdravlja i s nacionalnom misijom spasavanja ljudskih života", rekla je škotska ministarka za politiku prema drogama Elena Vitam.
Portparol britanskog premijera Rišija Sunaka odbacio je tu mogućnost rekavši: "Ne planiramo da menjamo naš čvrst stav prema drogama."
S 327 smrtnih slučajeva na milion stanovnika, Škotska je 2020. imala najveću stopu smrtnosti od narkotika u Evropi, iza 85 u Norveškoj, pokazuje službena statistika.
I dok su narkotici u većini država ilegalni, neke zemlje su dekriminalizovale različite oblike lične upotrebe, budući da stručnjaci smatraju da je bolje zavisnike tretirati kao pacijente, a ne kao kriminalce.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
.I.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar