Somalija zabranila Tiktok, Telegram i sajt za klađenje "zbog nepristojnog sadržaja"

Somalija je zabranila TikTok, aplikaciju za razmenu poruka Telegram i sajt za klađenje na mreži 1XBet da bi ograničila širenje nepristojnog sadržaja i propagande.
Somalija zabranila Tiktok, Telegram i sajt za klađenje "zbog nepristojnog sadržaja"
Foto: Pixabay
To je izjavio somalijski ministar komunikacija Džama Hasan Kalif.
Kalif je rekao da je naredio internet kompanijama da blokiraju te aplikacije koje, kako je naveo, teroristi i nemoralne grupe koriste za širenje užasnih slika i dezinformacija u javnosti.
Kalif je istakao da je internet kompanijama dat rok do 24. avgusta da sprovedu tu naredbu.  
 
Pripadnici pobunjeničke grupe Al Šabab često objavljuju o svojim aktivnostima na TikTok-u i Telegramu, preneo je Rojters.
 
Odluka je doneta nekoliko dana nakon što je somalijski predsednik Hasan Šeik Mohamud rekao da vojna ofanziva protiv Al Šababa ima za cilj da u narednih pet meseci eliminiše grupu koja je povezana sa Al Kaidom.
 
1XBet je popularan u Somaliji za klađenje, posebno na fudbalske utakmice.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Papa Franja u kritičnom stanju

Zdravstveno stanje pape Franje, koji je hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, pogoršalo se nakon "produžene respiratorne krize nalik astmi", saopšteno je iz Vatikana.

Nemci u nedelju izlaze na birališta

Nemci izlaze na birališta u nedelju, 23. februara, a istraživanja javnog mnjenja pokazuju jasno vođstvo konzervativnog bloka na čelu sa Fridrihom Mercom.

Dodik poziva na miting dok čeka sudsku presudu

Predsednik RS Milorad Dodik pozvao je na miting u utorak ispred Narodne skupštine u Banjaluci, dan pre izricanja sudske presude zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini.