VIDEO: Brutalna tuča policajaca i vatrogasaca u Španiji, više povređenih

U sukobu regionalnih vatrogasaca iz Galicije i lokalne policije u gradu Ourenseu u Španiji povređeno je nekoliko osoba, od kojih jedna teže.
Njoj su polomljeni jagodična kost i nos.
Fizički sukobi su došli kao kulminacija protesta vatrogasaca, koji su, prema policijskim izvorima, pokušali da uđu u zgradu Pokrajinskog veća u gradu Orenseu.
Tokom protesta vatrogasci su bacali različite predmete i pirotehnička sredstva na policiju, nakon čega je policija odgovorila brutalnom silom, piše El Pais.
 
Vatrogasci su protestovali zbog produženog radnog vremena, manjka osoblja, i nedostatka odgovarajuće opreme i obuke. Ovi uslovi, kako oni tvrde, ne samo da ugrožavaju njihove živote već i ometaju "njihovu sposobnost da zaštite zajednicu kojoj služe".
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Papa Franja u kritičnom stanju

Zdravstveno stanje pape Franje, koji je hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, pogoršalo se nakon "produžene respiratorne krize nalik astmi", saopšteno je iz Vatikana.

Nemci u nedelju izlaze na birališta

Nemci izlaze na birališta u nedelju, 23. februara, a istraživanja javnog mnjenja pokazuju jasno vođstvo konzervativnog bloka na čelu sa Fridrihom Mercom.

Dodik poziva na miting dok čeka sudsku presudu

Predsednik RS Milorad Dodik pozvao je na miting u utorak ispred Narodne skupštine u Banjaluci, dan pre izricanja sudske presude zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini.