Bivšem ginekologu u Francuskoj sudi se za genocid u Ruandi

Bivšem ginekologu iz Ruande Sostenu Munjemani danas je počelo suđenje u Francuskoj po optužbi za genocid i zločine protiv čovečnosti tokom genocida u Ruandi 1994. godine, javlja BBC.
Bivšem ginekologu u Francuskoj sudi se za genocid u Ruandi
Foto: Pixabay
Prijava protiv njega je podneta sudu u Bordou još 1995. godine a tužilaštvu je bilo potrebno 28 godina da pokrene sudski proces protiv Munjemane koji živi u Francuskoj od 1994. godine.  
Munjemana je optužen da je organizovao masovna mučenja i egzekucije civila tokom genocida, što on poriče. Ukoliko bude bio osuđen suočava se sa kaznom doživotnog zatvora.
On je u to vreme radio kao ginekolog u gradu Tumba na jugu Ruande.
 
Njegova kancelarija u Tumbi je navodno mesto gde su se zločini dogodili, Munjemana, koji priznaje da je imao ključ, kaže da su ljudi iz populacije Tutsija tražili utočište u kancelariji.
 
Tužioci tvrde da je on te ljude zaključao unutra i držao ih zatočene u nehumanim uslovima pre nego što su odvedeni i ubijeni.
 
Jedina stvar u kojoj se obe strane slažu je da je neprihvatljivo to što je bilo potrebno toliko godina da ovaj slučaj dođe do suda.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Amerikanci danas biraju: Tramp ili Haris

Amerikanci 5. novembra izlaze na birališta kako bi izabrali sledećeg američkog predsednika, ali će glasati i za članove Kongresa, koji igraju ključnu ulogu u donošenju zakona.