"Preminula je Huanita Kastro, izuzetna žena, neumorna borkinja za Kubu koju je toliko volela", objavila je u ponedeljak uveče na Instagramu Marija Antonijeta Kolins, koja je bila i urednica njenih memoara.
Huanita Kastro napustila je Kubu 1964, posle spora sa svojom braćom Fidelom, koji je umro u Havani 2016, i Raulom zbog neslaganja oko pravca kubanske revolucije koja se dogodila 1959.
Ona je u izgnanstvu u Majamiju javno osudila politiku svoje braće na čelu Kube. Prema njenim rečima, sarađivala je sa američkom Centralnom obaveštajnom agencijom (CIA) pod pseudonimom Dona.
Huanita Kastro je otvorila apoteku u Majamiju i tamo radila decenijama.
U memoarima pod naslovom "Fidel i Raul, moja braća, tajna istorija", navela je da je imala poteškoća da se pomiri s time da je sestra komunističkih vođa i što pripada zajednici kubanskih prognanika na Floridi.
"Bez sumnje, patila sam više od ostatka prognanog stanovništva. Za one na Kubi, ja sam dezerter jer sam otišla i osudila režim. Za mnoge u Majamiju sam 'persona non grata' jer sam sestra Fidela i Raula", napisala je ona.
Prema lokalnim medijima na Floridi, Huanita Kasto je umrla prirodnom smrću u bolnici u Majamiju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
@vule
Vule
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar