Najveći broj tražilaca azila je iz Sirije - gotovo 104.561, a odmah iza njih su državljani Turske, sa 62.624, a zatim Avganistanci kojih je bilo 53.582.
Migranti su postali veliki politički problem za Vladu, pošto se lokalne zajednice bore da udome mnoge pridošlice.
Nemački kancelar Olaf Šolc, koji se suočava sa ogromnim pritiskim iz opozicije da uspori taj trend, nedavno je rekao da "dolazi previše migranata".
Prošle godine Šolc i 16 guvernera saveznih država su se složili o novim, strožim merama za suzbijanje velikog broja migranata. Te mere uključuju ubrzanje postupka davanja azila, ograničenja beneficija za tražioce azila i veća finansijska pomoć savezne vlade za države i lokalne zajednice koje se bore s prilivom migranata.
Nemačka je takođe primila preko milion Ukrajinaca koji su pobegli od ruske invazije pčete februara 2022. godine.
Prošle jeseni Nemačka je ponovo uspostavila privremene granične kontrole na granicama s Poljskom, Češkom i Švajcarskom.
Savezna vlada je takođe uvela dodatne mere kako bi smanjila broj migranata tako što je pokušala da ubrza deportaciju odbijenih tražilaca azila i pooštrivši kazne za osobe koji su umešane u krijumčarenje ljudi.
Prošlogodišnji brojevi su i dalje daleko ispod brojki iz 2015-16. godine, kada je više od milion migranata došlo u Nemačku, uglavnom iz Sirije, Avganistana i Iraka.
Komentari 2
dz0
V
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar