To se ističe u istraživanju nacionalnog Centra za prevenciju i kontrolu bolesti, objavljenom danas u Američkom žurnalu za preventivnu medicinu.
Konstatuje se da je "trudnoća nakon nasilja uobičajena pojava u SAD", a statistika pokazuje da među 20 žena jedna zatrudni posle nasilja.
Jedna od učesnica istraživanja dr Denis de Anđelo naglašava da čak 35 procenata žena koje zatrudne na ovakav način bude zaraženo raznim vrstama prenosivih seksualnih bolesti.
Među ovim ženama, 66 odsto njih prijavilo je fizičke povrede, dok 80 odsto ovih porodilja oseća dugoročnu anksioznost i strah za svoju sigurnost.
De Anđelo kaže da seksualno nasilje ima trajne posledice po zdravlje i život žena, te da je za sprečavanje ovakvih pojava neophodno razviti segment javne zdravstvene zaštite, kojim bi se ovakve pojave stručno tretirale, ali i sprečile.
Prethodne studije iz ove oblasti ukazuju da u Americi ne postoje precizni podaci o rasnoj strukturi silovanih žena. Ipak, raspoložive informacije pokazuju da 43,7 posto Indijanki koje žive u regionu Aljaske dožive silovanje, dok se u slučaju žena koje potiču iz mešovitih rasnih brakova procenat seksualnog nasilja penje na 48 odsto.
Inače, statistika govori da se u Americi godišnje zabeleži oko 464.000 slučaja silovanja ili seksualnog maltretiranja ženskih osoba starijih od 12 godina. U najvećem riziku su žene starosti od 12 do 34 godine, dok za one starije od 65 godina rizik od takve vrste nasilja opada za više od 90 posto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar