Odbrana je predložila određivanje mera zabrane.
Tužilac Tarik Crnkić je izjavio da je optuženom Miloševiću pritvor određen 15. decembra prošle godine, a zatim produžen i da je on uhapšen prilikom prelaska granice, objavio je portal Detektor.ba.
"Optuženi nema prebivalište u BiH, državljanin je Srbije i tamo ima prebivalište. Poseduje državljanstvo države koja ne izručuje svoje državljane. Poseduje određena finansijska sredstva koja može koristiti u Srbiji, a nismo imali predlog jemstva", obrazložio je Crnkić na ročištu na kojem se raspravljalo o produženju pritvora.
Rekao je da je pritvor jedina mera kojom bi se obezbedili prisustvo optuženog i vođenje postupka.
Tužilac je rekao da je optužnica potvrđena 5. februara.
Advokat Radivoje Lazarević je kazao da je tačno da Milošević ima državljanstvo Srbije i dve lične karte: u Zvorniku i Malom Zvorniku.
"Porodica mu živi u Zvorniku, ima poslovni prostor u Zvorniku, poslovne veze… Optuženi se danas nalazi u BiH i bilo koja kombinacija mera bi bila celishodna", smatra Lazarević.
On je u sudski spis uložio zahtev Miloševića za ostvarivanje prava na penziju u Zvorniku i zdravstvenu knjižicu kojom dokazuje da se tamo leči.
Odluku će Sud BiH doneti u zakonskom roku, preneo je Detektor.ba.
Za genocid u julu 1995. godine u Srebrenici s Miloševićem su optuženi Lazar Ristić, Mladen Mihajlović, Dragoje Ivanović, kao i Stanoje i Milorad Birčaković.
Tužilaštvo ih je optužilo da su svojstvu nekadašnjih visokih zvaničnika i pripadnika Zvorničke brigade Vojske Republike Srpske (VRS) učestvovali u zarobljavanju i prisilnom zatvaranju više od 800 bošnjačkih muškaraca i dečaka u fiskulturnu salu škole "Grbavci" u Orahovcu.
Optuženi su i za premeštanje zarobljenika na mesto streljanja kod škole, gde je ubijeno više od 800 ljudi čija su tela potom zakopana u dve masovne grobnice.
Ovu optužnicu je prvobitno Sud BiH vratio na doradu.
Komentari 1
w/e
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar