"Danas je dan u kojem imamo 76 potpisa za našu treću vladu", rekao je Plenković tokom predstavljanja kandidata i izbornog programa HDZ za predstojeće izbore za Evropski parlament.
Na sastanku Predsedništva Domovinskog pokreta (DP) prihvaćeno je sklapanje sporazuma o sastavljanju Vlade s HDZ, potvrdili su iz DP danas, pri čemu će DP Plenkoviću dati 12 mandata.
Domovinski pokret kao manji koalicioni partner u budućoj vlasti, dobio je tri resora u Vladi - poljoprivredu, privredu, kao i demografiju i useljeništvo, za šta će biti osnovano novo ministarstvo, potvrdile su obe strane.
Uz ministarske pozicije u DP dobijaju i dva mesta potpredsednika Vlade i jedno potpredsednika Sabora.
Domovinski pokret je na izborima 17. aprila osvojio s partnerima 14 mandata, ali se odmah u izbornoj noći od njih "odcepio" Mislav Kolakušić (Pravo i pravda), a danas je objavljeno da svoj potpis neće dati ni Josip Jurčević, tako da DP raspolaže s 12 saborskih mandata.
Sa druge strane, HDZ je s partnerima osvojio 61 mandat, što znači da su im za formiranje većine, koju će predvoditi Plenković, nedostajala još tri glasa. Njih će dobiti, najavljeno je, iz Kluba nacionalnih manjina bez SDSS, piše Hina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Tataratatira
zztop
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar