Upozorenje na opasnost od vrućine tokom Olimpijskih igara u Parizu

Novi izveštaj klimatologa i sportista upozorio je na opasnosti od ekstremnih temperatura tokom Olimpijskih igara u Parizu tokom leta.
Upozorenje na opasnost od vrućine tokom Olimpijskih igara u Parizu
Foto: Beta/AP
"Intenzivna vrućina tokom OI u Parizu u julu i avgustu 2024. mogla bi da dovede do kolapsa određenih sportista, ili čak do njihove smrti", upozorava se u izveštaju "Vatreni prstenovi" (Rings of fire), koji su zajedno napisali nevladina organizacija Klimejt sentral, britanski akademici iz Portsmuta i 11. olimpijskih sportista.
OI će biti održane od 26. jula do 11. avgusta.
 
Poslednjih godina Pariz su zahvatili toplotni talasi. Prošlog leta je više od 5.000 ljudi umrlo u Francuskoj zbog vrućine, prema podacima javnog zdravlja Francuske.
Studija je pokazala da Pariz ima najveću stopu smrtnosti od toplote među 854 evropska grada, zbog gustog stanovništva i malo zelenih površina.
 
U izveštaju se pozivaju organizatore velikih sportskih takmičenja, kao što su OI ili Svetsko prvenstvo u fudbalu, koji se obično održavaju u jeku leta na severnoj hemisferi, da preispitaju vreme održavanja tih takmičenja.
 
Studija podstiče organizacione komitete da poboljšaju planove rehidracije i hlađenja za sportiste i navijače kako bi izbegli rizik od toplotnog udara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Papa Franja u kritičnom stanju

Zdravstveno stanje pape Franje, koji je hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, pogoršalo se nakon "produžene respiratorne krize nalik astmi", saopšteno je iz Vatikana.

Nemci u nedelju izlaze na birališta

Nemci izlaze na birališta u nedelju, 23. februara, a istraživanja javnog mnjenja pokazuju jasno vođstvo konzervativnog bloka na čelu sa Fridrihom Mercom.

Dodik poziva na miting dok čeka sudsku presudu

Predsednik RS Milorad Dodik pozvao je na miting u utorak ispred Narodne skupštine u Banjaluci, dan pre izricanja sudske presude zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini.