Tom prilikom je istakla da uručenje ključeva obeležava novi početak za porodice koje su prošle kroz teška vremena, te da pokazuje angažovanost i spremnost da pomognemo svim građanima u obnovi i povratku u normalan život.
"Zajedno sa našim partnerima u regionu i međunarodnim organizacijama, uložili smo značajne napore da osiguramo odgovarajuće stambene jedinice za raseljena lica. Nastavljamo da radimo na tome da naše zajednice budu mesta u kojima se svi ljudi mogu osećati sigurno. Samo tako čuvamo naš narod i gradimo bolju budućnost za sve nas", rekla je komesarka Stanisavljević.
Svečanom događaju su prisustvovali predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministar za ljudska prava i izbeglice u Savetu ministara BiH Sevlid Hurtić, predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, srpska članica Predsedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović, direktor Republičkog sekretarijata za raseljena lica i migracije Davor Čordaš i gradonačelnik Doboja Boris Jerinić.
Ovo je najveći objekat na teritoriji Republike Srpske izgrađen u okviru Projekta CEB 2.
Komesarijat za izbeglice i migracije je do danas pomogao ukupno 53.407 porodica koje su dobile neku vrstu pomoći, od čega je 40.131 porodica izbeglica iz bivših Republika SFRJ i 13.075 porodica interno raseljenih lica sa prostora Kosova i Metohije, kao i 201 porodica povratnika po sporazumu o readmisiji.
Ekonomski je osnaženo 23.286 porodica izbeglica, interno raseljenih lica i povratnika po sporazumu o readmisiji obezbeđivanjem sredstava za dohodovne aktivnosti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Le
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar