Na mestu nesreće raspoređeno je 19 vozila hitne pomoći, piše Gardijan. Povređeni su prevezeni u bolnice u Lismoru i Tvidu, a prema informacijama iz policije Novog Južnog Velsa, nesreća se dogodila kada su se dva vojna vozila sudarila oko devet kilometara jugozapadno od Lismora. U tom delu Australije besni jak ciklon a pripadnici vojske su, kako se navodi na Iks-u, bili raspoređeni kako bi pomogli u spasilačkim misijama zbog bujica, kiše i jakog udara vetra.
U saopštenju je navedeno da su spasilačke ekipe prisutne na mestu nesreće, uz pomoć drugih hitnih službi i specijalizovanih spasilačkih timova.
Fotografije sa lica mesta prikazuju veliko vojno vozilo koje se prevrnulo na bok. Premijer Australije Entoni Albaneze i ministar odbrane Ričard Marles u zajedničkom saopštenju su istakli da su neki od povređenih pripadnika vojske "ozbiljno" povređeni.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar