On je naveo da se Banjaluka nalazi pred ekološkom i zdravstvenom katastrofom, jer je firma "DEP-OT" zaustavila redovan odvoz smeća.
"Svakodnevno u gradu ostaje 300 tona otpada koji nije odvezen, što predstavlja ozbiljnu pretnju zdravlju naših sugrađana, posebno dece", napisao je Stanivuković na Iksu.
Za takvo stanje u gradu optužio je "neodgovornost rukovodstva 'DEP-OT-a' i političke igre pojedinaca".
"Izdali smo naredbu da 'DEP-OT' odmah počne sa radom u punom kapacitetu, 24 časa dnevno, bez ikakvih ograničenja. Ukoliko se naredba ne ispoštuje, preduzećemo sve zakonom predviđene korake, uključujući krivične prijave i hitnu reakciju nadležnih institucija", naglasio je Stanivuković.
Prema njegovim rečima, s obzirom da se da se radi o regionalnoj deponiji, biće zatražena hitna reakcija entitetskih institucija, kako bi se obezbedilo da ova komunalna delatnost funkcioniše bez prekida i ugrožavanja zdravlja građana.
"Građani Banjaluke, ovo nije pitanje politike, već zdravlja i normalnog života u našem gradu. Banjaluka neće biti talac ničijih političkih interesa. Zakon će se poštovati, a grad će funkcionisati bez ucena i blokada", naveo je Stanivuković.
Poslednjih dana u celom gradu su kontejneri i prostor oko prepuni smeća, jer ga preduzeće "Čistoća", u većinskom vlasništvu Mladena Milanovića, ne odvozi na regionalnu deponiju u Ramićima kod Banjaluke. Radnici deponije stupili su u štrajk, tražeći da se reši problem između preduzeća "DEP-OT", koje upravlja deponijom, i "Čistoće" koja je zadužena za odvoz otpada, a koja je sudskom presudom postalo vlasnik zemljišta na kom je deponija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar