Ta zemlja će to učiniti donošenjem zakona prema kom će hrana, koja je pred istekom roka trajanja ili je još dobra za upotrebu, biti donirana humanitarnim organizacijama.
Kako prenosi Agronjuz, u Francuskoj je 2019. godine stupio na snagu zakon koji nalaže supermarketima, velikim distributerima hrane, kao i proizvođačima, da ne smeju da bacaju jestivu hranu, a uskoro će njenim koracima krenuti i Slovenija.
Prema izveštaju Ujedinjenih nacija, 2022. godine u svetu je bačeno oko 19 odsto globalno proizvedene hrane ili oko 1,05 milijardi metričkih tona.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 16
znamo se odavno
NeNaselje
Krčmar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar