Kelog je naveo nešto kasnije, na društvenoj mreži Iks, da su njegove reči i to što navodno nagoveštavaju teritorijalnu podelu "loše interpretirane".
"To bi gotovo moglo da izgleda kao ono što se desilo sa Berlinom posle Drugog svetskog rata, kada ste imali rusku zonu, francusku zonu, britansku zonu, američku zonu", rekao je general Kelog u intervjuu objavljenom danas u Tajmsu.
U zamenu za zid izgrađen 1961. da deli glavni grad Nemačke koji je srušen 1989. godine, američki izaslanik misli na reku Dnjepar, koja je po njemu, velika prirodna prepreka i deli Ukrajinu i čak Kijev od severa ka jugu.
Prema Kelogu, prisustvo francuskih i britanskih snaga, u broju koji će garantovati mir, zapadno od Dnjepra ne bi uopšte bilo provokativno za Moskvu. Rusija bi bila na istoku, dok bi ukrajinske trupe bile u sredini.
SAD ne bi slale bilo kakve oružane snage, rekao je taj zvaničnik.
Ipak, svestan da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da ne prihvati taj predlog, Kit Kelog je takođe nagovestio uspostavljanje "demilitarizovane zone" između ukrajinske i ruske linije, kako bi se osiguralo da nema razmene vatre.
"Gledate mapu i stvorite, u nedostatku boljeg izraza, demilitarizovanu zonu. Dve strane se povuku svaka 15 kilometera", rekao je on.
Kelog je kasnije preko društvenih mreža napisao da su u članku njegove reči "loše interpretirane".
"Govorio sam o čvrstim snagama posle primirja u podršku ukrajinskog suvereniteta", napisao je on na mreži Iks dodajući izričito da "nije mislio na podelu Ukrajine", odbacujući ideju o teritorijalnoj podeli.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Драган
Pravednik1
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar