Dogovor Holandije i Ukrajine o malezijskom avionu

Skoro četiri meseca posle pada malezijskog aviona u istočnoj Ukrajini, domaće vlasti su odlučile da raščiste mesto na koje se srušio let MH17. 

Skoro četiri meseca posle pada malezijskog aviona u istočnoj Ukrajini, domaće vlasti su odlučile da raščiste mesto na koje se srušio let MH17.

Konačan dogovor između ukrajinske strane i holandskih istražitelja postignut je posle dugih pregovora, a ukrajinski istražni timovi će u ponedeljak početi akciju, navodi Rojters.

Premijer Holandije Mark Rut istakao je u petak da je veoma ljut zbog činjenica da holandskim ekipama nije bio dozvoljen pristup mestu pada aviona, zbog sukoba ukrajinskih i proruskih snaga. Oni su bili u Ukrajini u želi da obiđu olupinu i da sa lica mesta uklone tela poginulih, međutim po odbijanju zahteva vratili su se u Holandiju gde su formirali istragu.

Holandski eksperti su ustanovili da se avion raspao u vazduhu nakon što je pogođen brojnim projektilima velike brzine. Ukrajinske vlasti će lične stvari i posmrtne ostatke putnika predati holandskoj delegaciji u Harkovu, kako je dogovoreno na sastanku dve strane.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres u Albaniji

U Albaniji je jutros registrovan zemljotres jačine tri stepena, objavljeno je na sajtu Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra (EMSC).

Zašto je uhapšen hrvatski ministar zdravlja?

Kancelarija evropskog javnog tužioca (EPPO) u Hrvatskoj pokrenula je istragu protiv osam osoba, uključujući ministra zdravstva Vilija Beroša i odgovorne osobe dve zagrebačke bolnice.