Rusija "skraćuje" novogodišnje praznike
Prema predlogu zakona, neradni dani će biti od 31. decembra do 3. januara i 7. januar. Prema mišljenju deputata (poslanika), to će pomoći Rusima da sačuvaju kućni budžet i zdravlje.
Autor inicijative je prvi zamenik predsednika frakcija Liberalno-demokratske partije Rusije u Državnoj dumi Aleksej Didenko. On je uveren da više slobodnih dana loše utiče na blagostanje građana i dovodi do mnogih negativnih situacija.
Didenko je objasnio za Izvestije da širom sveta ne postoji praksa tako dugog neradnog perioda oko Nove godine. Prema njegovom mišljenju, bilo bi dovoljno nekoliko dana da se lepo proslave praznici.
Direktor odeljenja za strateške analize kompanije FBK, Igor Nikalajev, rekao je listu da praznični dani u januaru negativno utiču, ne samo na građane, nego i na rusku ekonomiju u celini, koja za to vreme gubi više od hiljadu milijardi rubalja (15,6 milijardi dolara).
Po mišljenju ekonomista, novogodišnje praznike treba skratiti ili potpuno ukinuti.
Rektor Više škole za ekonomiju, Lev Jakobson, smatra da je zimski predah potreban, ali može da se skrati i tako smanji negativni efekat dvonedeljnog praznovanja. Predlog da se novogodišnji i božićni praznici skrate, a da se ti dani prenesu u maj, dao je još 2012. godine predsednik, Vladimir Putin, podsećaju Izvestija.
"Kod nas su novogodišnji praznici produženi. Moglo bi da se uradi tako da se proslava Božića ograniči samo na 7. janur, a svi neradni dani oko Božića da se prenesu u maj, ili neko drugo vreme koje ljudi žele", rekao je Putin.
U Rusiji novogodišnji i božićni praznici traju od 31. decembra do 8. januara, sa mogućnošću spajanja sa vikendom, pa su ove godine trajali do 11. januara.
Komentari 6
Jogi Letač
Y
Neoplantius
Sada imamo i političare i crkvenjake da nas svađaju i mire. Kad bi još imali i mozgove da sami razmišljamo a ne čekamo na servirane crkvene i političke stavove...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar