Ruski sportista na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu pao je na doping testu, saopštio je portparol ruskog olimpijskog tima, a mediji su preneli da je u pitanju Aleksandar Krušelnickij, koji je ove nedelje osvojio bronzanu medalju u mešovitoj konkurenciji u karlingu. Olimpijski tim te zemlje dobio je obaveštenje Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) da je Krušelnickij koristio meldonijum, supstancu koja je postala "poznata" tokom doping skandala Marije Šarapove.
"Mislim da su se mnogi ljudi smejali i zapitali – za šta bismo mogli da koristimo doping?", rekla je Madelin Dipon, danska takmičarka u karlingu, svetska i evropska vicešampionka, a prenosi B92.
Meldonijum se koristi kod bolesti srca i navodno povećava fizičku izdržljivost, poboljšava oporavak, štiti od stresa i poboljšava rad centralnog nervnog sistema.
"Nisam sigurna ni za šta bi doping mogao da pomogne u karlingu. Možda bi imao neke veze sa snagom, ali nisam sigurna", dodala je.
Takmičari u karlingu češće su optuživani da fizički nisu najspremniji, a čak se i u animiranoj seriji "Simpsonovi", kada je bio na ZOI, Homer takmičio u ovom sportu.
"Teško mi je da čujem za doping u karlingu. Možda kao član koji ‘metla’, ali dajte... idite u teretanu", istakao je srebrni iz Vankuvera 2010. Tomas Ulsrud.
Čak su i u ruskom timu, koji se takmiči pod olimpijskom zastavom, bili razočarani ovakvim saznanjem.
"Uvek smo govorili kako je sjajno imati sport u kojem se ne dešavaju skandali jer nam stvarno nisu potrebni. Kod nas nije važno biti brži, viši ili jači – stvar je biti precizniji", istakla je Viktorija Moisejeva, članica ženskog karling tima. "Ne mogu da zamislim koja vam je supstanca potrebna za karling, niti čemu bi služila."
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar