Legese je pobedio rezultatom dva sata, četiri minuta i 15 sekundi.
U ženskoj konkurenciji pobedila je Lona Korlima Čemtaj Salpeter iz Izraela, rezultatom 2:17,45.
Maratonci su trčali po praznim ulicama Tokija, pošto su organizatori smanjili broj učesnika na samo nekoliko stotina zbog širenja virusa. Smanjen je i broj volontera i publike, kojoj je savetovano da se ne okuplja oko staze, već da trku prati putem televizije i radija. Na maratonu u Tokiju uglavnom učestvuje oko 38.000 trkača.
Tokio će biti domaćin Olimpijskih igara od 24. jula do 9. avgusta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar