Testiraju se nova fudbalska pravila: Dodavanje samom sebi iz slobodnog udarca

Holandski fudbalski savez (KNVB) dobio je dozvolu Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) da narednih godina testira pet novih fudbalskih pravila.
Testiraju se nova fudbalska pravila: Dodavanje samom sebi iz slobodnog udarca
Foto: Pixabay
Kako je saopšteno, eksperimentalna pravila prvo će se primenjivati u takmičenju mlađih kategorija, potom u amaterskom fudbalu, a kasnije u Kupu i šampionatu.
 
To je dogovor posle sastanka u Amsterdamu na kojem su, uz domaćine i predstavnike FIFA, bili i predstavnici nemačkog, engleskog, belgijskog i američkog saveza.
 
Nova pravila koja će se testirati su: izvođenje auta nogom, dodavanje samom sebi iz slobodnog udarca, isključenja igrača na nekoliko minuta, neograničen broj zamena i računanje čiste igre.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Siner odbranio titulu na Australijan openu

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas titulu na Australijan openu, pošto je u finalu u Melburnu pobedio nemačkog igrača Aleksandera Zvereva sa 6:3, 7:6 (4), 6:3.

Đoković u osmini finala Australijan opena

Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio 25. igrača sveta Čeha Tomaša Mahača posle tri seta, 6:1, 6:4, 6:4.