Klubovi podržali Kokezu i osudili Partizan, VAR od sledeće sezone

Klubovi Super lige Srbije osudili su danas ponašanje fudbalskog kluba Partizan koji je povukao svoje predstavnike iz Zajednice Super lige, podržali rad Fudbalskog saveza Srbije i predsednika Slavišu Kokezu i najavili upotrebu VAR tehnologije od naredne sezone.
U Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi danas je održana redovna sednica Skupštine Zajednice klubova Super lige i Prve lige Srbije, na kojoj je bilo prisutno 35 predstavnika klubova. Odsutni su bili predstavnici FK Partizan, FK Radnički Niš i FK Zlatibor. Partizan je povukao svoje predstavnike nezadovoljan tretmanom i suđenjem.
 
"Svi klubovi jednoglasno su osudili ponašanje rukovodstva FK Partizan zbog neučestvovanja u radu organa Zajednice i javnih obraćanja koja nanose nesagledivu štetu domaćem fudbalu, kao i svim klubovima koji učestvuju u dva najviša ranga takmičenja. U isto vreme, članovi Skupštine Zajednice izrazili su poštovanje prema instituciji i značaju fudbalskog kluba Partizan", piše u saopštenju.
 
Skupština Zajednice apelovala je na rukovodstvo Partizana da svoje stavove iznosi u okviru institucionalnih organa, pogotovo u momentu kada klubove i reprezentaciju Srbije očekuju presudni mečevi u evropskim takmičenjima.
 
Kako se navodi, "u iscrpnoj diskusiji u kojoj su učestvovali gotovo svi predstavnici klubova, konstatovano je da je dosadašnje suđenje na visokom nivou, znatno višem nego prethodnih sezona". Rad Sudijske komisije FSS i predsednika Milana Karadžića je posebno pohvaljen.
 
Klubovi su jednoglasno pružili podršku rukovodstvu FSS i predsedniku Slaviši Kokezi, "uz ocenu da je dosadašnji rad FSS značajno podigao opštu sliku i kvalitet domaćeg fudbala".
 
Generalni sekretar FSS Jovan Šurbatović rekao je da je juče potpisan ugovor o primeni centralizovane VAR tehnologije na utakmicama Super lige Srbije koja će biti u potpunosti primenjena od početka naredne sezone 2021/2022.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Zeka

    08.09.2020 21:12
    Sjajno...
    A sta cemo sa raspalom reprezentacijom???
  • Tole

    08.09.2020 20:32
    Ala smo unapredili fudbal Kokeza tebra moj, sve blista , sve peva lakukukuku
  • Армаггедон

    08.09.2020 19:51
    Повраћа ми се кад видим ко нам води савез и клубове.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Siner odbranio titulu na Australijan openu

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas titulu na Australijan openu, pošto je u finalu u Melburnu pobedio nemačkog igrača Aleksandera Zvereva sa 6:3, 7:6 (4), 6:3.

Đoković u osmini finala Australijan opena

Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio 25. igrača sveta Čeha Tomaša Mahača posle tri seta, 6:1, 6:4, 6:4.