Đoković u finalu Rolan Garosa

Najbolji teniser sveta Novak Đoković peti put se plasirao u finale Otvorenog prvenstva Francuske u Rolan Garosu, pošto je večeras u polufinalu, posle velike borbe u pet setova, pobedio Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.
Đoković u finalu Rolan Garosa
Foto: FoNet/AP
Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 55 minuta.
 
Tok meča: Đoković je u drugom gemu prvog seta oduzeo servis Cicipasu, prednost brejka je sačuvao do kraja i poveo je u meču. U drugom setu napravio je dva brejka i bez većih problema poveo sa 2:0.
 
Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise, sve do devetog, kada je Djoković napravio brejk i poveo sa 5:4. U narednom gemu servirao je za pobedu, imao je i meč loptu, ali je Cicpas uspeo da mu oduzme servis i izjednačio je na 5:5. On je posle toga osvojio još dva gema i uzeo je set.
 
Sa dobrom igrom Grk je nastavio i u četvrtom setu, pa je poveo sa 2:0, a Djoković je zatim uspeo da vrati brejk i izjednači na 2:2. Obojica su zatim osvajali gemove na svoj servis, a Djoković je za to vreme propustio brojne brejk prilike. Cicipas je, sa druge strane, iskoristio jednu u 10. gemu i napravio brejk, koji mu je doneo izjednačenje na 2:2 u setovima.
 
Grčki teniser je u četvrtom setu posle petog gema tražio pomoć fizioterapeuta zbog problema sa butinom. Prvi igrač sveta zaigrao je bolje u petom setu, prepustio je Cicipasu samo jedan gem i plasirao se u finale.
 
Za drugu titulu na pariskom Grend slemu, a 18. u karijeri, Đoković će u nedelju u 15 časova igrati protiv dvanaestosturukog pobednika tog turnira Španca Rafaela Nadala, koji je u prvom polufinalu savladao Dijega Švarcmana sa 3:0.
 
Đokoviću i Nadalu to će biti 56. međusobni meč, u koji srpski teniser ulazi sa vođstvom od 29:26.
 
Plasmanom u finale Đoković je zaradio 480 poena i u ponedeljak će uvećati vođstvo na ATP listi u odnosu na Rafala na 1.890 poena. 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Posmatrač

    10.10.2020 10:05
    Đoković je odličan pokazatelj našeg mentaliteta, jer smo skloni, u retkim situacijama kad smo blizu uspeha, da se opustimo i neodgovorno skliznemo u neuspeh. Ovde se srećom sve dobro završilo.
    E sad, da budemo pravedni... verovatno je Novak već u tom polufinalu počeo da misli na finale i na Nadala, što je ljudski, a i sam Đoković je rekao da nije robot.
  • Ns 49

    10.10.2020 08:00
    Njemu je bilo jako teško ali i nama koji smo navijali za njega. Izgleda mi siguran za nedelju a važno je da zna sa kime igra i da nesme ni za sekund da se opusti kao što on ume pa i ovoga puta kada umesto da pobedi meć produžio za oko sat i po.
  • Slobodan Nenadović

    10.10.2020 00:31
    Napred
    Biće teško da zaustavi Nadala koji se zahuktao kao mašina. Niko osim Noleta to ne bi mogao. Biće to još jedan epski duel. Srećno, Srbija je uz tebe junačino!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Siner odbranio titulu na Australijan openu

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas titulu na Australijan openu, pošto je u finalu u Melburnu pobedio nemačkog igrača Aleksandera Zvereva sa 6:3, 7:6 (4), 6:3.

Đoković u osmini finala Australijan opena

Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio 25. igrača sveta Čeha Tomaša Mahača posle tri seta, 6:1, 6:4, 6:4.