Anić i Sinančević šesti u skoku u dalj i bacanju kugle na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Poljskoj

Atletičar Lazar Anić zauzeo je večeras šesto mesto u finalu skoka u dalj na Evropskom dvoranskom prvenstvu u poljskom Torinju.
Anićev najbolji rezultat u finalu bio je sedam metara i 81 centimetar, koliko je skočio u prvoj seriji. On je prestupio u drugoj i trećoj seriji, a zatim je redom skakao 7,54 metara, 7,62 i 6,28 metara.
 
Titulu šampiona odbranio je Grk Miltiadis Tentoglu sa 8,35 metara, što je trenutno najbolji svetski rezultat. On je posle toga dva puta prestupio, a propustio je tri serije skokova.
 
Srebrnu medalju osvojio je Švedjanin Tobijas Montler državnim rekordom od 8,31 metra. Finac Kristijan Puli osvojio je bronzu sa 8,24 metra, što je novi državni rekord.
 
Atletičar Armin Sinančević zauzeo je večeras šesto mesto u bacanju kugle.
 
Sinančević je u finalu imao samo jedan ispravan hitac i to u trećoj seriji, kada je bacio 20 metara i 74 centimetara. Zlatnu medalju osvojio je Čeh Tomaš Stanek sa 21,62 metra koliko je bacio u petoj seriji. To je ujedno i najbolji rezultat sezone. 
 
 
Poljak Mihal Haratik nije uspeo da odbrani zlato, pošto je zauzeo drugo mesto sa 21,47 metara iz pete serije.
 
Bronzanu medalju osvojio je Filip Mihaljević iz Hrvatske rezultatom 21,31 metar iz treće serije.
 
Britanka Markovc osvojila zlato na 3.000 metara na EP u dvorani
 
Britanska atletičarka Ejmi-Elois Markovc osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 3.000 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u poljskom Torunju.
 
Markovc je pobedila u neizvesnoj završnici rezultatom 8:46,43 minuta, što je njen lični rekord.
 
Francuskinja Alis Fino osvojila je srebro ličnim rekordom 8:46,54, dok je bronzu osvojila Britanka Veriti Okenden sa 8:46,60 minuta, što je njen novi rekord.
 
Portugalka Dongmo osvojila zlato na EP u dvorani u bacanju kugle
 
Portugalska atletičarka Oriol Dongmo osvojila je danas zlatnu medalju u bacanju kugle. Dongmo je pobedila rezultatom 19 metara i 34 centimetara, koliko je bacila u petoj seriji.
 
Srebrnu medalju osvojila je Švedjanka Fani Ros državnim rekordom od 19,29 metara. Nemačka atletičarka Kristina Švanic osvojila je bronzu rezultatom 19,04 metra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Siner odbranio titulu na Australijan openu

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas titulu na Australijan openu, pošto je u finalu u Melburnu pobedio nemačkog igrača Aleksandera Zvereva sa 6:3, 7:6 (4), 6:3.

Đoković u osmini finala Australijan opena

Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio 25. igrača sveta Čeha Tomaša Mahača posle tri seta, 6:1, 6:4, 6:4.