Zidan napustio Real Madrid

Fudbalski klub Real Madrid potvrdio je danas da je dosadašnji trener Zinedin Zidan odlučio da se povuče sa te funkcije.
"Sada moramo da poštujemo njegovu odluku i pokažemo zahvalnost za njegovu profesionalnost, posvećenost i strast tokom svih godina i za sve ono što znači Realu", navedeno je u saopštenju kluba.
 
Francuzu je ugovor isticao 30. juna 2022. godine, a španski mediji su u subotu nagovestili da će Zidan s upravom kluba razgovarati o svom statusu.
 
Real Madrid ove sezone nije osvojio nijedan trofej, nakon što je sezonu u Primeri završio na drugom mestu iza gradskog rivala Atletika, a u Ligi šampiona je u polufinalu eliminisan od Čelsija.
 
"Zidan je jedan od ikona kluba i njegovo nasleđe prevazilazi ono što je postigao kao trener i kao igrač. Zna da je u srcu Real Madrida i da će Real uvek biti njegov dom", dodaje se u saopštenju.
 
U svom prvom mandatu u klubu, Zidan je od 2016. do 2018. godine osvojio tri uzastopne titule prvaka Evrope, da bi se u martu 2019. godine vratio i naredne sezone osvojio titulu prvaka Španije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Janik Siner suspendovan do 4. maja zbog dopinga

Italijanski teniser Janik Siner suspendovan je na tri meseca zbog korišćenja nedozvoljene supstance klostebola i neće moći na teren do 4. maja, saopštila je Svetska antidoping agencija (WADA).

Filadelfija Iglsi osvojili 59. Superbol

Filadelfija Iglsi osvojili su titulu šampiona Nacionalne lige američkog fudbala (NFL), pošto su noćas u Nju Orleansu, u 59. Superbolu, pobedili Kanzas Siti Čifse 40:22.