I Vranje dobija stadion: Urbanistički projekat objekta za 8.000 posetilaca stavljen na javni uvid

Grad Vranje oglasio je javnu prezentaciju urbanističkog projekta za izgradnju fudbalskog stadiona u tom gradu, na površini od 5,3 hektara gde se nalazi postojeći stadion Yumco kapaciteta 5.000 mesta.
I Vranje dobija stadion: Urbanistički projekat objekta za 8.000 posetilaca stavljen na javni uvid
Foto: Pixabay
Predviđeno je novi da stadion ispunjava uslove koje propisuje UEFA Pravilnik za sportske objekte kategorije 4, da u objektu visine do 25 metara i neto površine 25,4 hiljade kvadrata ima kapacitet da primi 8.302 posetilaca.
U okviru projekta, u istočnom delu kompleksa formirani su parking prostori za putnička vozila (VIP posetioci), parking za osobe sa invaliditetom, parking za bicikle, parking za reportažna vozila, kao i dva parkinga za autobuse.
Osim glavnog objekta, fudbalskog stadiona, planirane su dve portirnice i trafostanica. Izgradnja trafostanice je planirana u istočnom delu, neposredno uz priključak na Ulicu omladinskih brigada.
 
Obrađivač plana je preduzeće PRO-ING iz Novog Sada, a javna prezentacija će trajati do 2. oktobra, piše eKapija uz podsećanje da je gradnja fudbalskog stadiona u Vranju najavljena još 2019. godine, a početak radova bio je predviđen za kraj te godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Мештанка

    28.09.2023 11:41
    Када ће Луг добити стадион МЗ Сусек играју у курузима,а нису Куруз лига или се чека мост на реци Квај

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Janik Siner suspendovan do 4. maja zbog dopinga

Italijanski teniser Janik Siner suspendovan je na tri meseca zbog korišćenja nedozvoljene supstance klostebola i neće moći na teren do 4. maja, saopštila je Svetska antidoping agencija (WADA).

Filadelfija Iglsi osvojili 59. Superbol

Filadelfija Iglsi osvojili su titulu šampiona Nacionalne lige američkog fudbala (NFL), pošto su noćas u Nju Orleansu, u 59. Superbolu, pobedili Kanzas Siti Čifse 40:22.