Košarkaši Srbije pobedili Finsku

Košarkaši Srbije pobedili su večeras u Beogradu selekciju Finske sa 77:61 (17:20, 19:14, 22:17, 19:10), u prvom kolu Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Srbiju su do pobede predvodili Luka Mitrović sa 19 poena i devet skokova i Aleksa Avramović sa 18 poena.
 
Najefikasniji kod Finske bili su Mikael Jantunen sa 11 i Alias Vantonen sa 10 poena.
Srbija je lošije ušla u meč, prvenstveno u fazi napada, i uz svega pet postignutih poena dozvolila Finskoj da sredinom prve deonice stigne do osam poena prednosti 5:13.
 
Nakon vezanih trojki Avramovića i Marinkovića, Srbija je uspela da preokrene rezultat i krajem prve četvrtine povede sa 17:15. Finska je odgovorila serijom 5:0 i na prvu pauzu otišla rezultatom 17:20.
Srbija je bila za nijansu bolja u drugoj deonici i na poluvreme otišla sa dva poena prednosti 36:34. Najbolji kod Srbije u prvom delu bio je Luka Mitrović sa 13 poena.
 
Finska je bolje ušla u drugi deo i nakon tri i po minuta igre stigla do devet poena prednosti - 39:48 i selektor Srbije Pešić je bio prinuđen da zatraži tajm-aut.
 
Srbija je dobro reagovala posle tajm-auta i serijom 9:0 stigla do izjednačenja. Naša selekcija je nastavila sa dobrom igrom i u poslednju deonicu ušla sa sedam poena prednosti 58:51.
 
Serijom 7:0 Srbija je početkom četvrte četvrtine stigla do 14 poena prednosti 65:51 i ispostaviće se rešila pitanje pobednika. Do kraja meča Srbija je održavala prednost i zabeležila pobedu na startu kvalifikacija.
 
U drugom meču Grupe G, Danska je na svom terenu pobedila Gruziju sa 75:69.
 
U narednom kolu, Srbija će 26. februara u Tbilisiju igrati protiv Gruzije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Janik Siner suspendovan do 4. maja zbog dopinga

Italijanski teniser Janik Siner suspendovan je na tri meseca zbog korišćenja nedozvoljene supstance klostebola i neće moći na teren do 4. maja, saopštila je Svetska antidoping agencija (WADA).

Filadelfija Iglsi osvojili 59. Superbol

Filadelfija Iglsi osvojili su titulu šampiona Nacionalne lige američkog fudbala (NFL), pošto su noćas u Nju Orleansu, u 59. Superbolu, pobedili Kanzas Siti Čifse 40:22.