Real Madrid osvojio Ligu šampiona

Real Madrid osvojio je Ligu šampiona nakon što su pobedili tim Borusije iz Dortmunda sa rezultatom 2:0.
Ovo je rekordna 15. titula prvaka Evrope za Real Madrid.
Rezultat posle prvog poluvremena je bio 0:0, ali se Real Madrid u drugom delu meča probudio i u 74. minutu je Dani Karvahal dao prvi gol protivnicima.

Desetak minuta posle prvog, usledio je i drugi gol u 83. minutu, uz pogodak Vinijusa Žuniora.

Finale Lige šampiona igra se na stadionu Vembli u Londonu.

Branilac trofeja Mančester Siti poražen je u četvrtfinalu od Real Madrida. Gvardiolin tim je prošle godine u finalu u Istanbulu bio bolji od Intera iz Milana 1:0.