Remi Engleske i Danske na Evropskom prvenstvu

Fudbaleri Engleske i Danske odigrali su večeras u Frankfurtu nerešeno 1:1, u drugom kolu Grupe C Evropskog prvenstva.
Povela je Engleska golom Harija Kejna u 18. minutu, a izjednačenje Danskoj je doneo Morten Hjulmand pogotkom u 34. minutu.

U Grupi C prva je Engleska sa četiri boda, Slovenija i Danska imaju po dva, a Srbija jedan bod.
Prvu priliku na meču imala je Engleska u 13. minutu, šutirao je Fil Foden iz dobre poziciji, ali preko gola.

Engleska je povela u 18. minutu. Nakon greške Danaca, Voker je uputio povratni pas u šesnaesterac, lopta je stigla do Kejna, koji je sa pet metara zatresao mrežu.
Danska je izjednačila u 34. minutu, golom Mortena Hjulmanda, koji je šutirao sa skoro 30 metara a lopta se od stative odbila u gol Pikforda.

Prvu priliku u drugom delu imala je Engleska u 53. minutu. Pokušao je Saka glavom, ali je pogodio spoljni deo mreže. Tri minuta kasnije šutirao je Foden iz daljine, ali njegov udarac zaustavila stativa.

U 71. minutu istrčao je Oli Votkins sam ispred Šmajhela, šutirao iskosa, ali je golman Danske pravovremeno istrčao, skratio ugao i izbacio loptu u korner.

U tom periodu Danska je pretila udarcima iz daljene, ali je Pikford lako uspevao da odbrani te pokušaje Danaca.

U 85. minutu udarac je oprobao i Hojbjerg, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansi, pa je Engleska upisala prvi remi na prvenstvu, nakon pobede nad Srbijom u prvom kolu (1:0), dok je Danska stigla do drugog remija, pošto je u prvom kolu protiv Slovenije odigrala nerešeno (1:1).

Ranije danas, u istoj grupi, Srbija i Slovenija su u Minhenu odigrali nerešeno 1:1.

U poslednjem, trećem kolu u utorak Engleska će igrati sa Slovenijom, a Danska sa Srbijom u 21 čas.
  • Boško

20.06.2024 21:28
    Na "soce"
    Očigledno zapadnjaci prolaze dalje.

Lekleru pol pozicija u Bakuu

Vozač Ferarija Šarl Lekler startovaće sa pol pozicije trku Formule 1 za Veliku nagradu Azerbejdžana, pošto je danas bio najbrži u kvalifikacijama.

KSS: Selektore, hvala

Košarkaški savez Srbije (KSS) izrazio je zahvalnost dosadašnjem selektoru reprezentacije Srbije za sve što je učinio za nacionalnu selekciju.