Hamilton je u završnici uspeo da sačuva prednost u odnosu na aktuelnog šampiona Maksa Verstapena iz Red Bula i da ostvari prvu pobedu od trke u Saudijskoj Arabiji 2021.
To je njegova poslednja trka za Mercedes na domaćoj stazi na Silverstonu, pošto od sledeće sezone prelazi u Ferari. On je rekorder Formule 1 sa 104 pobede.
Drugo mesto zauzeo je Verstapen sa 1,4 sekundi zaostatka, a treći je bio Lando Noris iz Meklarena sa 7,5 sekundi zaostatka.
Vozač Meklarena Oskar Pjastri zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Karlos Sainc iz Ferarija, a šesto mesto zauzeo je Niko Hulkenberg iz Hasa.
Sedmo i osmo mesto zauzeli su vozači Aston Martina Lens Strol i Fernando Alonso, deveti je bio Aleksnadar Albon iz Vilijamsa, a 10. mesto zauzeo je Juki Cunoda iz ekipe RB.
Vozač Mercedesa Džordž Rasel, koji je startovao sa pol pozicije, nije završio trku zbog problema sa bolidom.
Naredna trka u šampionatu vozi se 21. jula za Veliku nagradu Mađarske na Hungaroringu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar