Medvedev i Alkaras u polufinalu Vimbldona

Peti teniser sveta Rus Danil Medvedev plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas posle pet setova pobedio Italijana Janika Sinera 6(7):7(9), 6:4, 7:6(4), 2:6, 6:3.
On je do pobede nad prvim igračem sveta stigao posle tri sata i 54 minuta.
U prvom setu igrači su bili sigurni na svom servisu i pobednik se rešavao u taj-brejku, u kom je Siner posle velike borbe slavio sa 9:7.

Medvedev je do izjednačenja stigao zahvaljujući brejku u trećem gemu drugog seta.
U trećem setu viđen je po jedan brejk, i ponovo je odlučivao taj-brejk, u kom ke Medvedev slavio sa 7:4 i stigao do prednosti.

U četvrtom setu, Siner je bio ubedljiv i brejkovima u trećem i petom gemu izjednačio na 2:2 u setovima.

Medvedev je u četvrtom gemu petog seta oduzeo servis Sineru, i prednost brejka zadržao do devetog gema kada je na svoj servis iskoristio prvu meč loptu.

Igraće protiv Alkarasa

Treći teniser sveta Španac Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas posle četiri seta pobedio Amerikanca Tomija Pola 5:7, 6:4, 6:2, 6:2.

On je do pobede nad 13. igračem na ATP listi stigao posle tri sata i 14 minuta.

U 12. gemu prvog seta Pol je na servis Alkarasa iskoristio prvu set loptu i stigao do prednosti u setovima.

U nastavku meča, Alkaras je zaigrao bolje, sedam puta je oduzeo servis protivniku u naredna tri seta i stigao do preokreta, pobede i plasmana u polufinale.

U polufinalu, Alkaras će igrati protiv petog tenisera sveta Rusa Danila Medvedeva.